Świat

Zdjęcia ziemi z kosmosu, które zapierają dech. Pomóż NASA wybrać najpiękniejsze.

Image converted using ifftoany

NASA świętuje w tym roku 20 urodziny portalu Earth Observatory, na którym można oglądać zdjęcia oraz odkrycia amerykańskiej agencji związane z naszą planetą. Jednocześnie Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej  świętuje 50 rocznicę Dnia Ziemi. Amerykanie doszli zatem do wniosku, iż warto uczcić ten podwójny jubileusz specjalnym plebiscytem, w którym internauci wybierają najładniejsze zdjęcie naszej planety.

Do konkursu stanęły w sumie 32 fotografie  i jeśli chcecie wziąć udział w głosowaniu, to zajrzyjcie pod ten adres : https://earthobservatory.nasa.gov/tournament-earth. A poniżej obejrzyjcie tylko kilka zdjęć, które są naprawdę niesamowite.

Piasek i fale na wyspach Bahama. NASA
Ciemna strona księżyca. Księżyc na tle ziemi widziany przez sondę Deep Space Climate Observatory. NASA
Kwitnący Bałtyk. Kolonia sinic widziana z kosmosu. NASA
Podobne artykuły
GospodarkaŚwiatTurystyka

Nad Adriatykiem trwa walka o turystów. Włosi zjednoczeni

Włoskie miejscowości na 300-kilometrowym wybrzeżu Adriatyku stworzyły jedną drużynę i razem postanowiły walczyć o turystów. Wspólne zaproszenie dla nich wystosowały regiony Wenecja Euganejska, Emilia-Romania i Friuli- Wenecja Julijska. Z…
Zobacz więcej
InformacjeŚwiat

Internautki oskarżyły Biebera o molestowanie. Piosenkarz chce 20 mln dolarów zadośćuczynienia

Piosenkarz Justin Bieber zaprzeczył oskarżeniu, jakoby miał molestować seksualnie kobietę w 2014 r., przedstawiając rachunki i inne dowody, które uniemożliwiły mu faktyczne przebywanie w hotelu w Teksasie, w którym rzekomo miał miejsce incydent.
Zobacz więcej
InformacjeKulturaŚwiat

Bill Cosby odsiaduje wyrok za molestowanie i napaść. Jego żona twierdzi, że skazano go... przez rasizm

Żona skazanego za napaść i molestowanie seksualne komika Billa Cosby’ego – Camille wciąż nie wierzy w winę męża. Podczas gdy 82-latek od dwóch lat przebywa w więzieniu, kobieta teraz zarzuca ruchowi #MeToo rasizm i twierdzi, że aktor…
Zobacz więcej