InformacjePolska

Zeszłoroczne fałszywe alarmy bombowe podczas egzaminów maturalnych w Polsce to sprawka specsłużb z Rosji!

Photo: Marcin Konsek / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Dziennikarze śledczy RMF FM ustalili, że za zeszłorocznymi alarmami bombowymi podczas matur stoją rosyjskie specsłużby. Takie groźby pojawiły się aż w 70 szkołach średnich w całej Polsce. 

Śledczy ustalili, że ślady połączeń internetowych prowadzą do Petersburga. Fałszywki były wysyłane z kont należących do GRU – rosyjskiego wywiadu wojskowego. Informacje miały wspólny szablon i moderatora, który inspirował do takich działań.

Fałszywe alarmy bombowe skierowane w polskie szkoły to element wojny hybrydowej Kremla, prowadzonej przeciwko Polsce. Jego celem jest wywoływanie chaosu w instytucjach publicznych. 

– Te działania możemy określić jako poligon doświadczalny pod kątem operacji militarnych, ale pamiętajmy też, że to, co nazywamy wojną hybrydową czy działaniami hybrydowymi, to mieszanka wykorzystania różnego rodzaju instrumentów państwa. Mieszanka działań militarnych ze strukturami wywiadowczymi, politycznymi, czy też informacyjnymi – powiedział RMF FM Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu. 

Jest czymś niebywale skandalicznym, że Kreml wziął sobie na cel polskich maturzystów. Świadczy to o głębokiej niechęci czołowych polityków tego kraju wobec Polaków. 

źródło: rmf24.pl 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej