Artykuły redakcyjnePolska

Zmowa milczenia o pedofilii wśród celebrytów. Padły konkretne nazwiska. Zbigniew Ziobro: będą ścigani.

Źródło: YouTube

Burza po filmie Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”. Panowała zmowa milczenia na temat pedofilii, także homoseksualnej, przez celebrytów. Dziennikarze badający sprawę byli zastraszani, a śledztwa umarzano. W Prokuraturze Krajowej powstanie specjalny zespół śledczych którzy dogłębnie zbadają ten wątek. 

Film Latkowskiego opowiada o historii Krystiana W. ps. Krystek, znanego w trójmiejskim półświatku jako łowca nastolatek. Wabił on nieletnie dziewczyny, które molestował, gwałcił, nagrywał telefonem komórkowym, a potem szantażował. 

Krystek stręczył dzieci szefowi znanego klubu w Sopocie „Zatoka Sztuki” oraz, prawdopodobnie, celebrytom, którzy tłumnie oblegali klub, a potem stanęli w jego obronie, gdy kłopoty osób z nim związanych wyszły na jaw. 

Sam film jest raczej przeciętny, opowiada historię jednej z ofiar oraz tuszowania sprawy. Bardziej interesująca okazała się dyskusja po emisji. 

Dziennikarz Stanisław Jastrzębowski uważa, że „mamy do czynienia z przemysłem wykorzystywania dzieci”. Reżyser oskarżał natomiast celebrytów, którzy brylowali w „Zatoce Sztuki”: – Mam apel do Borysa Szyca. Borys, może czas wytłumaczyć się z tego. Mówiłeś, że byłeś pijany, że ćpałeś, że mało pamiętasz. Żebyś powiedział opinii publicznej, co mówiłeś. Czas może wreszcie, by doprowadzić do takiej sytuacji, byś powiedział prawdę. To  samo do  Kuby Wojewódzkiego. (…) Opowiedzcie co się działo – powiedział.

Mocne słowa padły także pod adresem znanego reżysera Krzysztofa Zanussiego: – To nie może być tak, jak z Zanussim w 2005 toku, który wybrnął ze sprawy Dworca Centralnego – powiedział Latkowski. – Sprawa z Zanussim dotyczyła dwóch chłopców, którzy zostali wywiezieni z Warszawy, po czym zmienili zeznania – mówił Sylwester Latkowski. – To była sprawa „chłopców z Żurawiej” – dodaje. 

W materiale pojawiali się, obok wymienionych, także Blanka Lipińska, Nergal, Andrzej Chyra, Jarosław Bieniuk, oskarżony zresztą o gwałt,  i wiele innych. Latkowski mówi, że Krystek i jego wspólnicy nagrywali ekscesy pedofilskie, które miały stanowić ich zabezpieczenie. Reżyser uważa, że Zbigniew Ziobro był oszukiwany przez prokuratorów, którzy utrudniali stawianie zarzutów i prowadzenie postępowań. Gdańska prokuratura to „mała Sycylia” – uważa Latkowski. – Tam jeździła Warszawka – mówił po programie – dotyczy to ludzi z pierwszych stron gazet. Krystek nie przywoził tam dzieci dla siebie – dodawał.  

Latkowski opowiadał też o rozmowie z Edwardem Miszczakiem z TVN, który miał pretensje: – Dlaczego się czepiasz moich celebrytów? (tych, którzy współpracują ze stacją – przyp. red.). 

Latkowski mówił:  – Jak zamawia chłopców, to robi casting. On jest biseksualny. Zawsze ci chłopcy są specjalnie przygotowani. Stoją przed nim w domu i wybiera najmłodszego. (…) Policja już kilka razy tam wchodziła, dokumentowała. Agencja istnieje dzięki wsparciu policji, byłej i obecnej. Tak, tej policji. Poprosiłem tego gościa, by poprosił swoją gwiazdę, by zaczął kontrolować dowody osobiste. Nie obchodzi mnie, że jest gejem. Ale zawsze wybiera najmłodszego – ciągnął dalej. 

Cała dyskusja jest dostępna tutaj: 

Podobne artykuły
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolskaRozwój

Odnowią zabytkowe kapliczki

Samorząd Małopolski przeznaczył 500 tys. zł z tegorocznego budżetu województwa na dofinansowanie renowacji przydrożnych kapliczek. Dzięki tym środkom uda się uratować 46 kapliczek, przydrożnych krzyży czy figur świętych usytuowanych w całym…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Pierwsza taka aplikacja na świecie. Pomoże niesłyszącym i słabosłyszącym wiernym

Effatha24 to pierwsza na świecie aplikacja mobilna służąca polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też systemem języka migowego. Będzie ona źródłem wiedzy religijnej. &#8211…
Zobacz więcej