Polska

Zobacz jak elity usprawiedliwiały pedofilię. Takie wypowiedzi tworzyły klimat przyzwolenia.

Źródło: tvn24.pl

Jedną z najbardziej bulwersujących wypowiedzi odnośnie pedofilii, jest opinia znanego reżysera Krzysztofa Zanussiego w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i”. Zanussi próbował dyskredytować ofiarę gwałtu nazywając ją „nieletnią prostytutką”. Wypowiedź odnosiła się do przestępstwa, którego dopuścił się w USA Roman Polański. 

– Nikt nie zauważa, że dlatego że on jest sławny to ta sprawa ma taki wymiar. Gdyby on nie był sławny, to fakt, że ponad trzydzieści parę lat temu w Los Angeles, które jest miastem szczególnie swobodnych obyczajów, skorzystał z usług jakiejś nieletniej prostytutki, bo chyba tak to naprawdę było… – mówił Zanussi.

– No nie nie! – zaprotestowała Monika Olejnik – To była dziewczynka 13-letnia, która nie była prostytutką. To był seks analny i oralny, to nie było za pieniądze, to nie była prostytucja! 

– W tym świecie masę rzeczy robi się nie za pieniądze tylko dla sławy, dla kariery – bronił kolegę Zanussi. Przywoływał jego pochodzenie i doświadczenia życiowe, które miałyby go usprawiedliwiać : – Ja znam człowieka, który wyszedł z getta, który jest tragiczny i który ma takie czarne rozdziały w swoim życiu – mówił.

Zanussi uważał, że wina leży po stronie… ofiary : – Nie wierzę w niewinność ofiary. Ona nie robi wrażenia, że znalazła się tam przypadkiem – powiedział. Dalej oskarżał rodzinę i zarzucał dziecku i jej rodzicom nieczyste intencje:

– W tym kręgu ludzi, którzy wszystko zrobią dla kariery i pieniędzy, wygląda na to, że sama świadomość matki, która była w to zamieszana, to była jakaś próba szantażowania Polańskiego. Wyciągnięcia z niego tego wszystkiego, co mógł dać. A czego nie dał i to był jego praktyczny błąd. Mógł się wykupić i tego nie zrobił. Może był za bardzo pyszny, za bardzo polski – powiedział Krzysztof Zanussi.

Zobacz całą bulwersującą rozmowę.

Źródło: tvn24.pl

Podobne artykuły
InformacjePolska

„Express Wieczorny” powraca! Już jutro w największych miastach Polski rozdamy 1 milion egzemplarzy!

Słynna popołudniówka – Express Wieczorny – powraca! Już jutro, w piątek, w Warszawie i kilku największych miastach Polski rozdamy bezpłatnie 1 milion egzemplarzy specjalnego dodatku do „Gazety Polskiej Codziennie”! Zachęcamy też do…
Zobacz więcej
InformacjeKościółPolska

Apel o pomoc dla powodzian. Abp Eugeniusz Popowicz zwrócił się do wiernych

W związku z licznymi podtopieniami na Podkarpaciu i na zachodniej Ukrainy metropolita przemysko – warszawski Kościoła grekokatolickiego w Polsce abp Eugeniusz Popowicz zaapelował do wiernych o pomoc dla powodzian. Ofiary na rzecz poszkodowanych…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus nie przeszkodził Polakom. "Udało się zorganizować bezpieczne wybory"

Możemy już stwierdzić, że udało nam się zorganizować bezpieczne wybory. Lokale wyborcze były wyposażone w sprzęt ochrony osobistej, udało się też zapewnić bezpieczny dostęp do lokali, nie było tłumów wewnątrz pomieszczeń – podsumował…
Zobacz więcej