Polska

Sprawa Ewy Żarskiej. „Seryjny samobójca powraca?”. Mnożą się spiskowe teorie na temat śmierci dziennikarki zajmującej się pedofilią.

Facebook

Pułkownik Piotr Wroński, były SB-ek, zajmujący się sprawami służb specjalnych, nie wierzy w samobójstwo Ewy Żarskiej. Emerytowany wojskowy Wroński, obecnie współpracujący z mediami prawicowymi, uważa, że sprawa Ewy Żarskiej zawiera wiele niewyjaśnionych wątków. – Czy „seryjny samobójca wrócił” wrócił z emigracji? – pyta. W nagraniu umieszczonym na YouTube stawia szereg pytań wprost. Pojawiają się także bardzo mocne oskarżenia wobec prokuratury. 

„Seryjny samobójca” jest hipotezą, która powraca przy każdej zagadkowej śmierci osoby ważnej, lub posiadającej unikalne informacje. Zwłaszcza, gdy śledczy bardzo szybko wykluczają udział osób trzecich, co jeszcze mnoży domysły, że zgon nie był przypadkowy. W efekcie do opinii publicznej trafia pogłoska o nierzetelności organów ścigania, które orzekają samobójstwo.

W najnowszej historii Polski nie brak jest zagadkowych śmierci, zwykle wiązanych z działaniem obcego wywiadu, bądź dawnych służb postkomunistycznych. Jedną z pierwszych była zgon w wypadku Marka Karpia, założyciela Ośrodka Studiów Wschodnich. Podejrzewano rosyjskie służby.

W piątek 5 sierpnia 2011 r. znaleziono martwego Andrzeja Leppera. Przedtem w maju odszedł jego prawnik, miesiąc potem Wiesław Podgórski, a w lipcu – kolejna prawniczka. 

Cała seria, wiązana z działalnością „seryjnego samobójcy” towarzyszyła katastrofie smoleńskiej. Ginęli: Grzegorz Michniewicz, dyrektor w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marek Dulinicz, archeolog mający badań teren katastrofy, Dariusz Szpinieta, ekspert lotniczy, Jerzy Urbanowicz, pracownik kontrwywiadu, Krzysztof Knyż, operator TV, Stefan Zielonka, szyfrant i wielu innych. 

Również w piątek 2 sierpnia 2019 znaleziono w celi martwego Dawida Kosteckiego, pięściarza, świadka w aferze podkarpackiej. 

W piątek 17 kwietnia tego roku znaleziono ciało Ewy Żarskiej. Kolejny piątek jest już podstawą do mnożenia kolejnych teorii spiskowych, jakoby był to ulubiony dzień działania „seryjnego samobójcy”.

Ewa Żarska miała mieć dokumenty na temat pedofilii, w tym osób wysoko postawionych. Ocierała się także o inne kontrowersyjne sprawy: mafii śmieciowej, tajemniczych pożarów, zabójstw, rosyjskich grup przestępczych. Z pewnością wiedziała wiele i miała wrogów. Czy jednak są to wystarczające powody, aby spekulować o jej zabójstwie, skoro prokuratura po sekcji zwłok mówi zupełnie coś innego?

Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie. 

Podobne artykuły
Anty-COVID 19InformacjePolska

Zasłanianie nosa i ust. Będą nowe przepisy! Do tego większe kary dla podmiotów gospodarczych

Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie zmian w prawie dotyczących obowiązku zasłaniania nosa i ust w sklepach czy środkach komunikacji. – Będzie to wprowadzone jako norma prawna – zapowiedział minister zdrowia. Rzecznik resortu dodał z…
Zobacz więcej
Anty-COVID 19InformacjePolska

Koronawirus w Polsce. 399 nowych przypadków, w tym 140 na Śląsku. Zmarło 9 kolejnych osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 399 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwairusem, w tym 140 na Śląsku. Zmarło kolejnych 9 osób. W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1 607 osób, pod respiratorem – 73…
Zobacz więcej
KościółPolska

W piątek rozpocznie się pierwsza sesja 4. Kongresu "Europa Christi - Mundus Christi"

Od 17 do 19 lipca w Wigrach odbędzie się pierwsza w tym roku sesja 4. Kongresu Ruchu “Europa Christi-Mundus Christi”. W tym roku, w kongresie będzie można uczestniczyć zdalnie, a relacja z niego będzie transmitowana w sieci na portalu…
Zobacz więcej