Polska

Sprawa Ewy Żarskiej. „Seryjny samobójca powraca?”. Mnożą się spiskowe teorie na temat śmierci dziennikarki zajmującej się pedofilią.

Facebook

Pułkownik Piotr Wroński, były SB-ek, zajmujący się sprawami służb specjalnych, nie wierzy w samobójstwo Ewy Żarskiej. Emerytowany wojskowy Wroński, obecnie współpracujący z mediami prawicowymi, uważa, że sprawa Ewy Żarskiej zawiera wiele niewyjaśnionych wątków. – Czy „seryjny samobójca wrócił” wrócił z emigracji? – pyta. W nagraniu umieszczonym na YouTube stawia szereg pytań wprost. Pojawiają się także bardzo mocne oskarżenia wobec prokuratury. 

„Seryjny samobójca” jest hipotezą, która powraca przy każdej zagadkowej śmierci osoby ważnej, lub posiadającej unikalne informacje. Zwłaszcza, gdy śledczy bardzo szybko wykluczają udział osób trzecich, co jeszcze mnoży domysły, że zgon nie był przypadkowy. W efekcie do opinii publicznej trafia pogłoska o nierzetelności organów ścigania, które orzekają samobójstwo.

W najnowszej historii Polski nie brak jest zagadkowych śmierci, zwykle wiązanych z działaniem obcego wywiadu, bądź dawnych służb postkomunistycznych. Jedną z pierwszych była zgon w wypadku Marka Karpia, założyciela Ośrodka Studiów Wschodnich. Podejrzewano rosyjskie służby.

W piątek 5 sierpnia 2011 r. znaleziono martwego Andrzeja Leppera. Przedtem w maju odszedł jego prawnik, miesiąc potem Wiesław Podgórski, a w lipcu – kolejna prawniczka. 

Cała seria, wiązana z działalnością „seryjnego samobójcy” towarzyszyła katastrofie smoleńskiej. Ginęli: Grzegorz Michniewicz, dyrektor w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marek Dulinicz, archeolog mający badań teren katastrofy, Dariusz Szpinieta, ekspert lotniczy, Jerzy Urbanowicz, pracownik kontrwywiadu, Krzysztof Knyż, operator TV, Stefan Zielonka, szyfrant i wielu innych. 

Również w piątek 2 sierpnia 2019 znaleziono w celi martwego Dawida Kosteckiego, pięściarza, świadka w aferze podkarpackiej. 

W piątek 17 kwietnia tego roku znaleziono ciało Ewy Żarskiej. Kolejny piątek jest już podstawą do mnożenia kolejnych teorii spiskowych, jakoby był to ulubiony dzień działania „seryjnego samobójcy”.

Ewa Żarska miała mieć dokumenty na temat pedofilii, w tym osób wysoko postawionych. Ocierała się także o inne kontrowersyjne sprawy: mafii śmieciowej, tajemniczych pożarów, zabójstw, rosyjskich grup przestępczych. Z pewnością wiedziała wiele i miała wrogów. Czy jednak są to wystarczające powody, aby spekulować o jej zabójstwie, skoro prokuratura po sekcji zwłok mówi zupełnie coś innego?

Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie. 

Podobne artykuły
InformacjePolska

"WAŁA DLA PRZYPAŁA!". Janusz "Siara" Rewiński w 13 sekund miażdży Rafała

W sieci pojawił się filmik z Januszem Rewińskim w roli głównej. Na nim: bardzo jasna deklaracja. Choć nazwisko Trzaskowskiego nie pada ani razu, każdy wie, o kogo chodzi… Zobacz filmik! Na filmiku, jaki krąży w sieci, widzimy Janusza…
Zobacz więcej
InformacjePolskaSport

Znakomity fotoreporter kończy 80 lat

W środę 80 lat kończy Jan Rozmarynowski, znakomity fotoreporter sportowy, świadek wielu sukcesów reprezentantów Polski, przyjaciel największych mistrzów. “Ciepło wspominam dawne lata i podróże” – powiedział jubilat. Urodził się 8…
Zobacz więcej
PolskaTurystyka

Remont drogi do Morskiego Oka. Trakt zamknięty od środy

Z powodu remontu od poniedziałku przynajmniej do środy będzie zamknięty popularny szlak do Morskiego Oka. Turyści będą mogli dojść tylko do Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej kierować się w stronę Doliny Roztoki. Dojście do Morskiego Oka i zejście…
Zobacz więcej